Taxi Stenungsund AB är de lokala taxibolaget på orten och är till för att utföra person- och budtransporter för alla i Stenungsunds kommun, vi kör även från Tjörn och Orust om man skall in till Stenungsund eller söder ut, inte lokala körningar på Tjörn eller Orust.
Taxi Stenungsund kör mycke långturer söder ut, Landvetter flygplats, Göteborg Airport (Säve) och till centralstationen i Göteborg. Dessa resor går från Stenungsund, Tjörn och Orust, men även Ljungskile, Uddevalla och Lysekil.
De är många som idag åker med Taxi Stenungsund, privat personer och företag i och runt Stenungsund, man kör även taxi bud åt företagen i och runt Stenungsund.
Undrar ni över något är de bara att ringa 0303-77 15 15 och ställa eran fråga till våra duktiga växeltelefonister.
Företagskonto
Ansök om företagskonto hos Taxi Stenungsund, detta ger er rätt att fakturera era resor med oss, samt att ni får en specifierad faktura på era taxiresor med oss.
Klicka här för ansökan