Innehåll 
 Statistik 
 Kontakta oss 
Adress:
Mölndals AIK
Torallastigen
431 42Mölndal

Telefon:
031-275799

E-post:
info@maik.se

Mer information »

Nu är funktionärsanmälan öppen till samtliga klubbens arrangemang 2014.
Klicka på länken nedan för att komma till anmälningssidan.
 
Funktionärsanmälan 2014
 
 
SM-medaljer

(omfattar endast officiella senior-SM)

  Guldmedaljer

2013
Silver  Höjd inomhus  Ebba Jungmark  1.92
Brons  Tresteg  Hanna Tjernell  12.64
Brons  Tresteg inomhus  Hanna Tjernell  12.61

2012
Guld  Höjd inomhus  Ebba Jungmark  1.95
Silver  Tresteg  Ebba Jungmark  12.98

2011
Guld  Höjd inomhus  Ebba Jungmark  1.93
Silver  Höjd  Ebba Jungmark  1.93

2010
Guld  Halvmarathon  Erik Petersson  1:06:07
Silver  Höjd  Ebba Jungmark  1.87
Silver  Marathon  Erik Petersson  2:23:46
Silver  Höjd inomhus  Ebba Jungmark  1.86
Silver  Tresteg inomhus  Sara Brankell  12.97
Brons  10000 m  Erik Petersson  30:10.59
Brons  Längd  Robert Bagge  7.63
Brons  Stav inomhus  Joakim Norman  5.00

2009
Guld  Halvmarathon  Erik Petersson  1:06:48
Silver  Längd  Linda Berntsson  6.20
Brons  Spjut  Jonas Lohse  69.23

2008
Guld  Kula  Magnus Lohse  18.25
Guld  Tresteg  Sara Brankell  12.85
Guld  Kula inomhus  Magnus Lohse  18.03
Silver  Höjd  Ebba Jungmark  1.84
Silver  Tresteg inomhus  Sara Brankell  12.94
Brons  Spjut  Jonas Lohse  77.82
Brons  Kula inomhus  Christian Ehrenborg  17.09
Brons  Längd inomhus  Linda Berntsson  5.81

2007
Guld  400 m  Beatrice Dahlgren  54.30
Guld  Längd inomhus  Robert Bagge  7.46
Guld  Tresteg inomhus  Sara Brankell  12.95
Silver  Spjut  Jonas Lohse  77.99
Silver  Tresteg  Sara Brankell  12.86
Silver  Höjd inomhus  Ebba Jungmark  1.86
Brons  Kula  Magnus Lohse  17.18
Brons  Höjd  Ebba Jungmark  1.85
Brons  Längd  Linda Berntsson  5.93
Brons  Tresteg inomhus  Kajsa Levin  12.54

Anders Sjöström 2006

2006
Guld  Tresteg  Anders Sjöström  15.63
Guld  400 m  Beatrice Dahlgren  53.91
Silver  Tresteg  Sara Brankell  12.96
Silver  Höjd inomhus  Ebba Jungmark  1.84
Brons  Kula  Magnus Lohse  18.03
Brons  Längd inomhus  Sara Brankell  6.04
Brons  Tresteg inomhus  Sara Brankell  13.06

2005
Guld  200 m  Christofer Sandin  21.22
Silver  Tresteg  Sara Brankell  12.99
Brons  Diskus  Christian Ehrenborg  52.62
Brons  Tresteg inomhus  Kajsa Levin  12.78

2004
Guld  400 m inomhus  Beatrice Dahlgren  53.37
Silver  Kula  Magnus Lohse  18.72
Brons  400 m inomhus  Mikael Sandin  48.71

2003
Guld  Kula  Magnus Lohse  18.25
Silver  Tresteg  Sara Brankell  13.18
Brons  400 m  Beatrice Dahlgren  53.96
Brons  Kula inomhus  Magnus Lohse  16.35

2002
Silver  Tresteg  Anders Sjöström  15.35
Brons  Tresteg inomhus  Sara Brankell  12.84

2001
Guld  Längd inomhus  Sara Brankell  5.76
Guld  Tresteg inomhus  Sara Brankell  12.75
Silver  400 m  Beatrice Dahlgren  54.53
Silver  Tresteg  Sara Brankell  12.89
Brons  200 m inomhus  Christofer Sandin  21.94

2000
Guld  400 m häck  Frida Svensson  57.68
Brons  10000 m  Jonas Hagelin  30:14.89
Brons  Halvmarathon  Jonas Hagelin  1:06:55
Brons  Lag-SM  Kvinnligt lag   

Erica Johansson 1999

1999
Guld  100 m häck  Erica Johansson  13.72
Guld  400 m häck  Frida Svensson  56.47
Guld  Längd  Erica Johansson  6.60
Guld  4 x 100 m  Sofia Larsson, Erica Johansson, Beatrice Dahlgren, Linda Storkull  45.70
Guld  200 m inomhus  Erica Johansson  24.03
Guld  Längd inomhus  Erica Johansson  6.63
Silver  400 m häck  Fredrik Wållgren  51.41
Silver  100 m  Erica Johansson  11.82
Silver  4 x 400 m  Peter Fredriksson, Johan Hed, Fredrik Wållgren, Niklas Wallenlind  3:12.52
Brons  10000 m  Jonas Hagelin  30:22.22
Brons  3000 m hinder  Johan Swärdh  8:54.98
Brons  400 m häck  Niklas Wallenlind  51.41
Brons  Halvmarathon  Jonas Hagelin  1:05:08
Brons  4 x 100 m  Jakob Falkbring, Christofer Sandin, Johan Hed, Magnus Björk  41.39
Brons  Höjd inomhus  Sara Brankell  1.73

1998
Guld  400 m häck  Frida Svensson  57.85
Guld  Längd  Erica Johansson  6.54
Guld  4000 m terräng  Claes Nyberg  11:28
Guld  Längd inomhus  Erica Johansson  6.35
Silver  5000 m  Claes Nyberg  14:06.04
Silver  100 m häck  Erica Johansson  13.63
Silver  4 x 400 m  Peter Fredriksson, Fredrik Wållgren, Christian Skoog, Niklas Wallenlind  3:12.53
Silver  4 x 100 m  Sofia Larsson, Erica Johansson, Linda Storkull, Beatrice Dahlgren  47.09
Silver  3000 m inomhus  Jonas Hagelin  8:16.67
Brons  400 m häck  Fredrik Wållgren  52.05
Brons  400 m  Beatrice Dahlgren  55.06
Brons  Tresteg  Annica Sandström  12.95

1997
Guld  400 m häck  Niklas Wallenlind  50.09
Guld  Längd  Erica Johansson  6.66
Guld  4000 m terräng  Claes Nyberg  11:27
Guld  4000 m terräng, lag  Claes Nyberg, Johan Swärdh, Jonas Hagelin  35:28
Silver  5000 m  Claes Nyberg  14:13.84
Silver  200 m  Erica Johansson  23.83
Silver  4 x 400 m  Peter Fredriksson, Niklas Wallenlind, Fredrik Wållgren, Khaled Azerkan  3:10.98
Silver  4000 m terräng  Johan Swärdh  11:38
Silver  3000 m inomhus  Johan Swärdh  8:05.23
Silver  200 m inomhus  Erica Johansson  24.41
Brons  100 m  Erica Johansson  11.88
Brons  4 x 800 m  Christian Skoog, Niklas Wallenlind, Claes Nyberg, Khaled Azerkan  7:33.35
Brons  1500 m inomhus  Nicolaus Fager  3:56.06

1996
Guld  5000 m  Claes Nyberg  14:14.77
Guld  3000 m hinder  Johan Swärdh  8:46.02
Guld  Längd  Erica Johansson  6.71
Guld  4 km terräng  Claes Nyberg  11:39
Guld  4 km terräng, lag  Claes Nyberg, Johan Swärdh, Nicolaus Fager  35:37
Guld  400 m inomhus  Niklas Wallenlind  48.61
Silver  400 m häck  Niklas Wallenlind  50.89
Silver  4 x 1500 m  Lars Ynner, Nicolaus Fager, Claes Nyberg, Johan Swärdh  15:30.53
Silver  4 km terräng  Johan Swärdh  11:45
Brons  400 m  Niklas Wallenlind  47.57
Brons  Halvmarathon  Claes Nyberg  1:05:56
Brons  400 m häck  Fredrik Wållgren  51.32
Brons  400 m häck  Frida Johansson  58.72
Brons  4 x 400 m  Johan Fredriksson, Niklas Wallenlind, Fredrik Wållgren, Christian Skoog  3:11.00
Brons  3000 m inomhus  Johan Swärdh  8:15.66

1995
Guld  10000 m  Claes Nyberg  29:46.50
Guld  400 m häck  Niklas Wallenlind  49.68
Guld  10000 m  Midde Hamrin  34:00.03
Guld  12000 m terräng  Claes Nyberg  38:44
Guld  400 m inomhus  Niklas Wallenlind  47.47
Silver  800 m  Christian Skoog  1:50.26
Silver  400 m häck  Frida Johansson  57.75
Silver  4000 m terräng  Johan Swärdh  12:14
Silver  8000 m terräng  Midde Hamrin  29:49
Silver  4000 m terräng, lag  Johan Swärdh, Pontus Forsström, Jonas Hagelin  38:02
Brons  Längd  Erica Johansson  6.21
Brons  Halvmarathon  Midde Hamrin  1:17:44
Brons  400 m inomhus  Fredrik Wållgren  49.13

1994
Guld  5000 m  Claes Nyberg  14:14.55
Guld  Slägga  Tore Gustafsson  73.52
Guld  10000 m  Midde Hamrin  33:46.89
Guld  Marathon  Midde Hamrin  2:46:58
Silver  Marathon  Jan Swenson  2:19:41
Silver  400 m häck  Niklas Wallenlind  50.29
Silver  400 m häck  Frida Johansson  56.09
Silver  Längd  Erica Johansson  6.17
Silver  8000 m terräng  Midde Hamrin  28:10
Silver  400 m inomhus  Niklas Wallenlind  47.49
Silver  1500 m inomhus  Claes Nyberg  3:48.43
Brons  4 x 1500 m  Pontus Forsström, Nicolaus Fager, Jonas Hagelin, Claes Nyberg  15:38.99

1993
Guld  400 m häck  Niklas Wallenlind  49.79
Guld  Slägga  Tore Gustafsson  70.50
Guld  Längd  Erica Johansson  6.22
Guld  400 m inomhus  Niklas Wallenlind  47.76
Guld  800 m inomhus  Christian Skoog  1:50.73
Guld  1500 m inomhus  Claes Nyberg  3:47.29
Guld  Längd inomhus  Erica Johansson  6.78
Silver  5000 m  Claes Nyberg  14:06.89

1992
Guld  400 m  Niklas Wallenlind  46.37
Guld  Slägga  Tore Gustafsson  73.44
Guld  Längd  Erica Johansson  6.17
Guld  4000 m terräng, lag  Claes Nyberg, Jonas Lundström, Erik Lindblom  37:02
Guld  400 m inomhus  Niklas Wallenlind  47.53
Silver  10000 m  Mats Erixon  29:30.72
Silver  4000 m terräng  Claes Nyberg  12:09
Silver  3000 m inomhus  Jonas Lundström  8:14.44
Brons  800 m  Christian Skoog  1:51.64
Brons  3000 m hinder  Erik Lindblom  8:54.38
Brons  400 m häck  Fredrik Wållgren  53.14
Brons  10000 m  Midde Hamrin  34:54.54
Brons  100 m häck  Ulrika Jeppsson  13.74
Brons  8000 m terräng  Midde Hamrin  29:12
Brons  1500 m inomhus  Claes Nyberg  3:48.59
Brons  3000 m inomhus  Mats Erixon  8:16.00

1991
Guld  400 m  Niklas Wallenlind  47.10
Guld  10000 m  Mats Erixon  29:36.24
Guld  10000 m  Evy Palm  34:00.65
Guld  Längd  Erica Johansson  6.25
Guld  Marathon  Midde Hamrin  2:36:15
Guld  12000 m terräng  Mats Erixon  38:25
Silver  3000 m hinder  Jonas Lundström  8:44.04
Silver  400 m häck  Fredrik Wållgren  51.88
Silver  Slägga  Tore Gustafsson  71.98
Silver  10000 m  Midde Hamrin  34:25.32
Brons  100 m häck  Ulrika Jeppsson  14.18
Brons  800 m inomhus  Christian Skoog  1:52.29
Brons  1500 m inomhus  Claes Nyberg  3:53.67

1990
Guld  400 m  Niklas Wallenlind  46.75
Guld  10000 m  Mats Erixon  29:42.31
Guld  3000 m hinder  Jonas Lundström  8:37.84
Guld  Slägga  Tore Gustafsson  76.92
Guld  10000 m  Midde Hamrin  32:45.26
Guld  Längd  Erica Johansson  6.24
Guld  Marathon  Midde Hamrin  2:37:07
Guld  8000 m terräng  Midde Hamrin  27:49
Guld  400 m inomhus  Niklas Wallenlind  47.58
Guld  Längd inomhus  Erica Johansson  6.30
Silver  10000 m  Evy Palm  33:47.49
Silver  Halvmarathon  Evy Palm  1:16:23
Silver  4 x 1500 m  Richard Mattsson, Mats Erixon, Jonas Lundström, Christian Skoog  15:21.89

1989
Guld  10000 m  Mats Erixon  29:11.70
Guld  400 m häck  Niklas Wallenlind  50.49
Guld  Slägga  Tore Gustafsson  78.70
Guld  10000 m  Evy Palm  33:09.92
Guld  Marathon  Evy Palm  2:33:26
Guld  400 m inomhus  Niklas Wallenlind  49.27
Silver  400 m  Niklas Wallenlind  46.53
Silver  400 m inomhus  Lill Gustafsson  57.82
Brons  3000 m hinder  Jonas Lundström  8:45.94
Brons  110 m häck  Johan Källman  14.36
Brons  1500 m  Monica Magnusson  4:32.12
Brons  12000 m terräng  Mats Erixon  39:31
Brons  1500 m inomhus  Heidar Hilmarsson  3:55.08
Brons  60 m häck inomhus  Ulrika Jeppsson  8.73

1988
Guld  5000 m  Mats Erixon  13:47.68
Guld  Slägga  Tore Gustafsson  75.52
Guld  10000 m  Midde Hamrin  32:47.52
Guld  Halvmarathon  Evy Palm  1:11:18
Guld  800 m inomhus  Monica Magnusson  2:14.02
Guld  1500 m inomhus  Monica Magnusson  4:28.59
Silver  3000 m hinder  Jonas Lundström  8:38.24
Silver  10000 m  Evy Palm  32:50.70
Brons  400 m  Niklas Wallenlind  47.40
Brons  110 m häck  Johan Källman  14.48
Brons  400 m  Lill Gustafsson  55.27
Brons  4000 m terräng  Jonas Lundström  12:10
Brons  4000 m terräng  Eva Svensson  14:08
Brons  60 m häck inomhus  Johan Källman  8.26

1987
Guld  10000 m  Mats Erixon  28:53.65
Guld  3000 m hinder  Jonas Lundström  8:42.13
Guld  10000 m  Evy Palm  33:20.20
Guld  100 m häck  Karin Malmbratt  13.27
Guld  Marathon  Evy Palm  2:35:14
Guld  4000 m terräng  Midde Hamrin  13:43
Guld  8000 m terräng  Midde Hamrin  28:48
Guld  4000 m terräng, lag  Midde Hamrin, Eva Svensson, Monica Magnusson  42:38
Guld  60 m häck inomhus  Karin Malmbratt  8.40
Silver  5000 m  Mats Erixon  13:44.54
Silver  1500 m  Monica Magnusson  4:23.58
Silver  3000 m  Eva Svensson  9:21.81
Silver  Halvmarathon  Evy Palm  1:14:47
Brons  3000 m  Midde Hamrin  9:26.37
Brons  10000 m  Midde Hamrin  33:39.22
Brons  4000 m terräng  Eva Svensson  14:21
Brons  800 m inomhus  Monica Magnusson  2:12.42

1986
Guld  5000 m  Mats Erixon  13:55.33
Guld  Slägga  Tore Gustafsson  74.06
Guld  Spjut  Elisabet Nagy  58.16
Guld  Marathon  Evy Palm  2:34:42
Silver  3000 m hinder  Jonas Lundström  8:47.85
Silver  4000 m terräng  Mats Erixon  12:04.7
Silver  100 m häck  Karin Malmbratt  13.47
Silver  8000 m terräng  Evy Palm  28:55.1

1985
Guld  5000 m  Mats Erixon  14:07.60
Guld  10000 m  Mats Erixon  28:55.25
Guld  Slägga  Tore Gustafsson  72.28
Guld  400 m  Lill Gustafsson  53.60
Guld  10000 m  Evy Palm  33:44.60
Guld  Halvmarathon  Evy Palm  1:14:46
Guld  4 x 1500 m  Jonas Lundström, Thomas Melander, Mats Erixon, Heidar Hilmarsson  15:18.93
Guld  4000 m terräng, lag  Mats Erixon, Heidar Hilmarsson, Jonas Lundström  35:31.9
Guld  8000 m terräng, lag  Evy Palm, Eva Svensson, Ulla Engelby  1:27:46.9
Silver  Spjut  Elisabet Nagy  56.36
Silver  4000 m terräng  Mats Erixon  11:28.3
Silver  8000 m terräng  Evy Palm  27:35.4
Brons  1500 m  Eva Svensson  4:23.26
Brons  3000 m  Evy Palm  9:32.85
Brons  100 m häck  Karin Malmbratt  13.71
Brons  Marathon  Evy Palm  2:41:13
Brons  Lag-SM  Kvinnligt lag   

1984
Guld  5000 m  Mats Erixon  13:53.33
Guld  10000 m  Mats Erixon  28:40.37
Guld  Halvmarathon  Mats Erixon  1:03:57.3
Silver  1500 m  Eva Svensson  4:22.55
Silver  Spjut  Elisabet Nagy  56.20
Silver  4000 m terräng  Mats Erixon  12:02.9
Silver  4000 m terräng, lag  Mats Erixon, Jonas Lundström, Anders Börjesson  37:55.5

1983
Silver  Slägga  Tore Gustafsson  68.44
Silver  400 m  Lill Gustafsson  54.59

1982
Guld  5000 m  Mats Erixon  13:42.34
Guld  25000 m landsväg  Mats Erixon  1:16:35
Guld  4000 m terräng  Mats Erixon  12:56.4
Silver  10000 m  Mats Erixon  29:21.66
Silver  Diskus  Kenth Gardenkrans  57.30
Brons  4000 m terräng, lag  Ulla Heggemann, Ulla Engelby, Gunilla Renström-Johansson  50:30.7

1981
Guld  5000 m  Mats Erixon  13:48.89
Guld  Diskus  Kenth Gardenkrans  59.76
Silver  Slägga  Tore Gustafsson  64.50
Brons  Lag-SM  Kvinnligt lag   

1980
Guld  Diskus  Kenth Gardenkrans  59.68
Silver  1500 m  Thomas Melander  3:54.70
Silver  5000 m  Mats Erixon  14:07.76
Silver  10000 m  Mats Erixon  29:21.85
Silver  12000 m terräng, lag  Mats Erixon, Rolf Kårevik, Ingemar Nordvall  1:55:01.5
Brons  Kula  Gun Johansson  14.53
Brons  4 x 1500 m  Ingemar Nordvall, Mats Erixon, Sievert Ahxner, Thomas Melander  15:21.47
Brons  12000 m terräng  Mats Erixon  37:17.0
Brons  Lag-SM  Kvinnligt lag   

1979
Brons  10000 m  Mats Erixon  29:53.64
Brons  Diskus  Kenth Gardenkrans  58.32
Brons  4000 m terräng, lag  Rolf Kårevik, Mats Erixon, Ingemar Nordvall  40:09.6
Brons  4000 m terräng, lag  Helen Pettersson, Ulla Engelby, Laila Höglund  51:21.7

1978
Silver  Kula  Hans Höglund  19.32
Silver  4000 m terräng, lag  Rolf Kårevik, Ingemar Nordvall, Tom Persson  38:43
Silver  4000 m terräng, lag  Gunilla Renström-Johansson, Ulla Engelby, Helen Pettersson  47:23
Silver  Lag-SM  Kvinnligt lag   
Brons  Spjut  Margareta Marmgren  47.68
Brons  4 x 1500 m  Tom Persson, Ingemar Nordvall, Sievert Ahxner, Rolf Kårevik  15:33.88
Brons  4000 m terräng  Rolf Kårevik  12:24

1977
Guld  4 x 400 m  Marie Gunnarson, Gunilla Lindh, Kicki Ejnell, Lill Gustafsson  3:48.38
Guld  4000 m terräng, lag  Rolf Kårevik, Sievert Ahxner, Jan-Olof Nilsson  35:22.1
Silver  400 m häck  Lill Gustafsson  61.60
Silver  Spjut  Margareta Marmgren  48.72
Silver  3 x 800 m  Ingrid Engberg, Lill Gustafsson, Gunilla Lindh  6:44.18
Silver  4000 m terräng  Rolf Kårevik  11:38.2
Silver  4000 m terräng, lag  Ulla Engelby, Ingrid Engberg, Lill Gustafsson  47:16.5
Brons  400 m häck  Mats Svensson  52.79
Brons  Kula  Anne-Britt Pettersson  13.53
Brons  4 x 1500 m  Börje Eriksson, Jan-Olof Nilsson, Sievert Ahxner, Rolf Kårevik  15:29.93
Brons  4 x 100 m  Anneli Olsson, Jeanette Rångeby, Marie Gunnarson, Lena Karlsson  47.90
Brons  4000 m terräng  Sievert Ahxner  11:42.0
Brons  Lag-SM  Kvinnligt lag   

1976
Guld  Kula  Hans Höglund  20.36
Guld  800 m  Gunilla Lindh  2:07.05
Guld  Längd  Kicki Ejnell  6.07
Silver  4 x 400 m  Lill Gustafsson, Marie Gunnarson, Kicki Ejnell, Gunilla Lindh  3:49.5
Brons  Spjut  Margareta Marmgren  46.14
Brons  3 x 800 m  Ingrid Engberg, Lill Gustafsson, Gunilla Lindh  6:48.4

1975
Guld  Kula  Hans Höglund  20.08
Guld  4 x 100 m  Jeanette Rångeby, Gunilla Nygren, Marie Gunnarson, Lena Karlsson  47.5
Silver  100 m  Lena Karlsson  12.03
Brons  12000 m terräng, lag  Ove Johansson, Kenneth Högberg, Börje Eriksson  2:04:30

1974
Guld  Kula  Hans Höglund  19.95
Guld  800 m  Gunilla Lindh  2:07.30
Guld  Spjut  Margareta Marmgren  50.26
Silver  4 x 400 m  Marie Gunnarson, Jeanette Olsson, Kicki Egebo, Gunilla Lindh  3:50.3
Silver  4000 m terräng  Gunilla Lindh  14.97
Brons  Längd  Kicki Egebo  5.90
Brons  4000 m terräng, lag  Kenneth Högberg, Rolf Kårevik, Sverker Skogman  38.96

1973
Guld  800 m  Gunilla Lindh  2:05.8
Guld  Längd  Kicki Egebo  6.17
Guld  4 x 400 m  Anneli Olsson, Kicki Egebo, Gunilla Lindh, Birgitta Larsson  3:46.3
Guld  3 x 800 m  Kicki Egebo, Birgitta Larsson, Gunilla Lindh  6:40.0
Silver  1500 m  Gunilla Lindh  4:26.2
Silver  Längd  Anneli Olsson  5.98
Silver  Spjut  Margareta Carell  48.84
Silver  4000 m terräng  Gunilla Lindh  15:30
Brons  Kula  Hans Höglund  19.02
Brons  Kula  Gun-Britt Flink  12.76

1972
Guld  Längd  Stig Fässberg  7.53
Guld  800 m  Gunilla Lindh  2:06.2
Guld  Längd  Kicki Egebo  6.07
Guld  Spjut  Margareta Carell  50.06
Silver  1500 m  Gunilla Lindh  4:32.4
Brons  Kula  Gun-Britt Flink  13.58

1971
Guld  Längd  Birgitta Larsson  6.18
Silver  Längd  Anneli Olsson  5.86
Silver  Femkamp  Birgitta Larsson  3.637
Silver  4 x 400 m  Eva Törnquist, Kicki Egebo, Anneli Olsson, Elisabeth Östberg  3:52.8
Brons  Kula  Hans Höglund  16.84
Brons  400 m  Birgitta Larsson  55.1
Brons  Längd  Kicki Egebo  5.67

1970
Guld  Längd  Stig Fässberg  7.83
Guld  Längd  Birgitta Larsson  6.15
Guld  4000 m terräng, lag  Roald Wartiainen, Sverker Skogman, Tom Persson  38:08
Silver  Tresteg  Stig Fässberg  15.42
Silver  Spjut  Margareta Carell  44.50
Silver  4 x 400 m  Kicki Egebo, Anneli Olsson, Eva Törnquist, Birgitta Larsson  3:55.2
Brons  400 m  Birgitta Larsson  55.1

1969
Guld  Längd  Birgitta Larsson  5.91
Silver  Längd  Anneli Olsson  5.73
Brons  Femkamp  Birgitta Larsson  4.185

1968
Brons  Längd  Birgitta Larsson  5.79
Brons  Femkamp  Birgitta Larsson  4.144
Brons  4 x 100 m  Anneli Olsson, Birgitta Larsson, Eva Törnquist, Lotta Malmström  49.0
Brons  4 x 200 m  Anneli Olsson, Birgitta Larsson, Ann-Christin Svensson, Lotta Malmström  1:43.8

1967
Silver  Femkamp  Lotta Malmström  4.204
Brons  Tresteg  Stig Fässberg  14.78
Brons  Längd  Birgitta Larsson  5.76
Brons  Femkamp  Birgitta Larsson  4.179

 

Sidan uppdaterad den 1 september 2013
© Copyright 2013 Göran Odmyr
Synpunkter och rättelser skickas till statistik@maik.se

© 2008 Mölndals AIK. Alla rättigheter reserveras. Webmaster: Lars Jönsson
foto: Christian von Corswant om inget annat anges.